23 Nisan 2009 Perşembe

Oracle Güneşi Gördü!

Atacan birkaç gündür Oracle'ın Sun satın almasını yazıyor, iyi de ediyor. İlgilenenler ve gelecekte ne olacağını merak edenler sitesini ziyaret edebilirler.

Ben de ona destek olmak ve birkaç ayrıntıyı hatırlatmak, ayrıca yazdıklarının ne kadar isabetli olduğunu da göstermek isterim.
Bu haber üzerine Sun'ın sitesinde şöyle bir yazıya denk geldim:

"Oracle CEO’su Larry Ellison, “Sun’ın satın alınması, sınıfının en iyisi kurumsal yazılımları ve görev kritik bilgiişlem sistemlerini birleştirerek, BT endüstrisini farklı bir boyuta taşıyor. Oracle, bütün parçaların birbirine uyduğu ve uygulamalardan diske kadar birlikte çalıştığı entegre bir sistem tasarlayan tek şirket olacak. Böylece müşterilerimiz bununla kendileri uğraşmak zorunda kalmayacak. Sistem performansı, güvenilirliği ve güvenliği artarken, sistem entegrasyonu maliyetlerinin düşmesinden de müşterilerimiz kazançlı çıkacaklar” dedi. "
Altını çizdiğim kısım önemli.

İkinci olarak:

"Bu satın almayla birlikte Oracle, müşterilerin ve Java dünyasının yararına yönelik olarak, Java teknolojisinde yenilikçiliği ve yatırımları sürdürmeyi garanti edebilir duruma geliyor. "

Bir diğeri:

"Sun Solaris işletim sistemi, Oracle’ın önde gelen çözümlerinden biri olan Oracle Veritabanı için lider bir platform olma özelliğini taşıyor. Sun’ın satın alınmasıyla Oracle, Solaris’in bazı eşsiz ve üst seviye özellikleri için Oracle Veritabanı’nı daha da uygun hale getirebilecek. Oracle, Linux ve diğer açık platformlar için geliştirmelerini sürdürürken, güçlü endüstri iş ortaklıklarını da destekleyip geliştirecek. "

Bu bilgilerden, Oracle'ın Solaris'e sahip çıkacağını, onu geliştireceğini, bu arada Açık platformları da aynı şekilde destekleyeceğini söyleyebiliriz.
Solaris'in artık bittiğini ve bundan sonra Oracle'ın açık platforma sahip çıkmayacağı söylentileri havada kalıyor.

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails

  © SUgibiOL Blog 2007-2016

ÜST