26 Eylül 2008 Cuma

CHP'de böyle adamlar da varmış!

Ağabeyim ile benim, siyasette pek de anlaştığımız söylenemez. O bir partiyi tutar ve ne olursa olsun onu savunur ben ise duruma bakarım. Bu durum da 'ülke için kim en iyisini yapıyorsa, kim güzel ve yararlı işler yapıyorsa, onu destekleme' durumudur. Yani benim için partiler yoktur, yapılan işler vardır ve bunu kim daha iyi yapıyorsa oyumu hakediyordur. 

Ağabeyimle ilk defa bir siyasi konuda anlaşmış bulunuyoruz: Kemal Kılıçdaroğlu CHP'nin yeni yüzü oluyor (yüzünü İnönü'ye benzetiyoruz), ancak Deniz Baykal önüne engel çıkarmazsa. Bizce, Kılıçdaroğlu CHP'nin parlayan yıldızı oldu ve Deniz Baykal'ın önüne geçti. Özellikle son yolsuzluk olaylarında, adı sıkça duyuldu. Ancak bence, Kılıçdaroğlu'nda bir 'karizma problemi' var.

Acaba Kılıçdaroğlu, Ecevit gibi yapıp, Deniz Baykal'dan başkanlığı kapabilecek mi? Bunu zaman gösterecek. Eğer böyle olursa, bizim de -öteden beri var olan- ileri görüşlülük özelliğimiz kanıtlanacak sanırım.

Biz bunları düşünürken, sahur vakti nette de şunları buldum. 

"Her şeyden önce Türkiye Kılıçdaroğlu’nda uzun süredir aradığı “temiz, ilkeli ve mütevazı” lideri buldu. Kılıçdaroğlu önümüzdeki dönemde Türk siyasetinin parlayan yıldızı olacağını ilan etti. “Yeni bir Ecevit mi doğuyor?” sorusunu akıllara getirdi. Somut, kesin ve duygu yerine mantığı baş tacı ettiği duruşu ile Batılı siyasetçileri aratmadı. Tek handikapı yıpranan bir partili olmasıydı. Ama o, partisinin imajının üzerine çıktı. Savaşın galibi oldu."

0 yorum:

Related Posts with Thumbnails

  © SUgibiOL Blog 2007-2016

ÜST